Türk Kızılay Toplum Merkezleri...

3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası’nda Türk Kızılay Toplum Merkezleri 15 bölgede farklı etkinlikler düzenledi, farkındalık arttırma çalışmaları gerçekleştirdi.

Eylül ayı itibari ile 450 binden fazla kişiye ulaşan Toplum Merkezleri hem yerlerinden edilmiş bir çok kişiye hem de bölge halkına hizmet sunuyor; genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk, engelli herkesin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için çalışıyor.

3-9 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Halk Sağlığı Haftası kapsamında ilgili ilçelerin kurumlarında görev yapan hemşireler tarafından katılımcılara yönelik Meme Kanseri, Diş Sağlığı, Kadın Üreme Sağlığı, Kadın Hastalıkları gibi pek çok konuda eğitimler verildi, diş bakım ve hijyen setleri dağıtıldı; çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştirilerek sağlık konusunda fikir paylaşımları yapıldı.

Aynı zamanda Toplum Merkezleri bünyesinde oluşturulan “Sağlık Aracıları Gönüllülüğü” ile sağlık aracısı olarak eğitilen Suriyeli gönüllüler Sağlık Uzmanları ile birlikte Suriyeli bireylerin evlerine mahalle sakinlerini davet ederek  “Yetişkin Hijyen Eğitim Seminerleri” vermeye başladı.

}
352898
Koruma Çalışmaları İle Ulaşılan Kişi Sayısı
685973
Sağlık ve Psikososyal Destek Çalışmaları ile Ulaşılan Kişi Sayısı
45338
Mesleki Kurslar ve Dil Kursları Ulaşılan Kişi Sayısı
39972
İşe Yönlendirilen ve Yerleştirilen Faydalanıcı Sayısı
542118
Sosyal, Kültürel ve Uyum Faaliyetleri ile Ulaşılan Kişi Sayısı
305557
Çocuk, Gençlik ve Gönüllülük Çalışmaları ile Ulaşılan Kişi Sayısı
1999278
17 İLDE 18 AKTİF TOPLUM MERKEZİ İLE ULAŞILAN TOPLAM KİŞİ

Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri